مشاور و مجری تخصصی ضدآب سازی ساختمان ها و سازه ها با فناوری نانو
 
 
2325 118 0915
71 123 369 - 051
  • این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
  •      36912371  051

 رئیس مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی گفت: پنج دستگاه شتاب نگار تحویل استان خراسان رضوی خواهد شد. دکتر شکرچی زاده روز پنجشنبه در نشست مشترک اداره کل راه و شهرسازی، مرکز تحقیقات راه ، مسکن و شهرسازی و سازمان نظام مهندسی اظهار کرد:این تجهیزات در راه اندازی شبکه ملی شتاب نگاری با رویکرد سیستم پاسخ سریع و فعالیت به روز و لحظه ای در این مسیر تاثیر فراوانی دارد.

به گزارش روابط عمومی سازمان، وی با بیان اینکه گسل های خطر پذیر باید تحت نظر باشند، افزود: در زمینه آموزش به دلیل اهمیت بالایی که دارد باید توجه زیادی به ترویج و توسعه آموزش ها صورت گیرد.

وی اظهار کرد: امید است در سال آینده همزمان با توسعه شبکه شتاب نگار و نصب چند دستگاه شتاب نگار در مشهدشاهد اتفاقات خوب در این عرصه باشیم.

مدیر کل حوزه ریاست مرکز تحقیقات راه و شهرسازی کشور نیز اظهارکرد: استفاده از ظرفیت های علمی و دانشگاهی در مطالعات زمین لرزه شناسی و لرزه نگاری در مشهد ضرورت دارد.

دکتر علوی بیان کرد: مجهز کردن استان خراسان رضوی بخصوص مشهد به اقلامی از جمله شتاب نگار و لرزه نگار و نیز تعیین محل رصد خانه ای به منظور کمک گرفتن از جاهای مختلف جهت کنترل وضعیت زلزله اهمیت زیادی دارد.

وی تاکید کرد:در این مسیر حتما باید از پتانسیل دانشگاه ها استفاده شود زیرا مباحث علمی در این عرصه بسیار مهم است و باید دانشگاهیان هم دخیل در این روند باشند.

این مسئول بیان کرد: در مدیریت بحران مشهد باید مکانی مشخص شود که اطلاعات دستگاه های مختلف را بتوان به صورت تجمیعی در دسترس داشت زیرا وجود چنین مرکز مدیریت بحرانی از ضرورت هایی است که ایمنی و تاب آوری شهر را بالا می برد.

وی گفت: در زمینه آموزش استان خراسان رضوی در حوزه صنعت ساختمان عملکرد خوبی داشته و به نظر می رشد افزایش دوره های آموزشی میانقاب ها (دیوارهای بیرونی و داخلی ساختمان) و صدور مدرک معتبر برای شرکت کنندگان نیز اهمیت بالایی دارد.

تفاهم نامه بیمه مهندسان عضو سازمان نظام مهندسی ساختمان استان با تامین اجتماعی کلید خورد

تفاهم نامه بیمه مهندسان عضو سازمان نظام مهندسی ساختمان استان با سازمان تامین اجتماعی در اجرای بخشنامه شماره 670 حوزه فنی سازمان تامین اجتماعی و آیین نامه بیمه صاحبان حرف و مشاغل آزاد و مصوبه شماره 543/201/967997 مورخ 18/03/ 90 هیات مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان ( شورای مرکزی) به منظور تعمیم پوشش بیمه تامین اجتماعی اعضای سازمان نظام مهندسی ساختمان استان و فراهم نمودن زمینه برخورداری این گروه از متقاضیان از مزایای قانون تامین اجتماعی در نشست مدیر کل سازمان تامین اجتماعی با ریاست سازمان شنبه 26 اسفندماه جاری در محل سازمان تامین اجتماعی استان منعقد شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان، در این نشست که مهندس سید محسن نظام خیرآبادی مدیر کل، مهندس جمشیدی کارشناس ارشد اداره فنی بیمه شدگان و عباس شبستری رئیس و کارشناس ارشد امور حقوقی اداره کل سازمان تامین اجتماعی استان و دکتر زنده دلان عضو هیات مدیره ، مسعود شهرکی مدیر مالی سازمان حضور داشتند، مهندس کامران انعقاد این تفاهم نامه را فصل مشترکی در ارتباط اعضای سازمان با سازمان تامین اجتماعی دانست و فعالیت هر چه بیشتر در ارایه خدمات در این حوزه را برای مهندسان خواستار شد.

وی در ادامه از تلاش های دکتر زنده دلان عضو هیات مدیره سازمان در پیگیری امورات مربوط به این تفاهم نامه قدردانی و از اجرایی شدن این تفاهم نامه از فروردین ماه 97 خبر داد.

بر پایه این خبر  مشمولین این تفاهم نامه آن دسته از اعضا سازمان نظام مهندسی ساختمان استان هستند که دارای پروانه اشتغال بکار از وزارت مسکن و شهرسازی بوده و از سوی سازمان نظام مهندسی ساختمان استان معرفی و تحت پوشش مقررات حمایتی خاص دیگری قرار نداشته باشند و حداکثرسن آنان در تاریخ معرفی نامه در واحد اجرایی 50 سال تمام باشد.

اطلاعات تکمیلی جهت ثبت نام و سایر شرایط از طریق سایت و کانال رسمی سازمان نظام مهندسی ساختمان خراسان رضوی متعاقباً اعلام خواهد شد.

قابل توجه ناظرين و طراحان و مجريان ذيصلاح عضو سازمان

بدين وسيله به اطلاع مي رساند برابر مواد 4 و 13 مبحث دوم مقررات ملي ساختمان مجريان ذيصلاح مي بايست ساختماني را اجرا نمايند كه نقشه هاي اجرايي كه به مهر و امضاي طراح مربوطه رسيده است ​را داشته باشد و اين نقشه در هر چهار رشته عمران – معماري – برق و مكانيك مي بايست به مهر و امضاي طراحان مربوطه رسيده باشد

همچنين ناظرين مي بايست ساختماني را نظارت كنند كه داراي نقشه هاي ممهور به مهر و امضاي طراح ساختمان باشد ( هر چهار رشته ) لذا در صورتيكه پروژه اي بدون نقشه هاي مهر و امضا شده مهندسين طراح ( در هر چهار رشته ) در حال اجرا مي باشد ناظرين و مجريان ذي صلاح مي بايست نقشه هاي فوق الذكر را از كارفرما مطالبه نمايند و در صورت استنكاف كارفرما از ارائه نقشه هاي مذكور ناظرين مي بايست از ادامه اجراي عمليات ساختماني جلوگيري بعمل آورند . در صورت عدم اقدام توسط ناظرين و مجري ذي صلاح خسارت احتمالي ايجاد شده متوجه ناظرين و مجري ذيصلاح مي باشد .

سازمان نظام مهندسي ساختمان نيز برابر ماده 2-7-1 مبحث دوم مقررات ملي ساختمان و در راستاي نظارت بر حسن عملكرد ناظرين و مجريان ذيصلاح در بازرسي هاي رندومي در صورت مشاهده مشكلات مطرح شده فوق الذكر اقدامات قانوني لازم را به انجام خواهد رسانيد.

  • رفع نم
  • آبگریزی
  • آب بندی

رفع نم سرویس های بهداشتی

دوشنبه , بهمن 11 1395
1137

رفع نم بدون خرابی با فناوری نانو

چهارشنبه , اسفند 23 1396
1316

آبگریزی در نما ها و سطوح

شنبه , اسفند 26 1396
1114

منوی کاربران

آمار بازدید کنندگان سایت

- نفر امروز 19

- نفر دیروز 19

- نفر این هفته 52

- نفر این ماه 52

- نفر کل بازدید ها 11401